Strijd tussen de Friese toppers beslecht door Marsja Dijkman en Geke

geplaatst in: Nieuws | 0

In het begin van de zaterdagmiddag was de hoofdpiste van het NK Dressuur Gelderland gereserveerd voor de Friese toppaarden. Het leverde een spannende strijd op in de Fryso Zadels Prijs, een gecombineerde rubriek voor deelnemers op Lichte en Zware Tour-niveau. De zege ging met 70,96% naar Marsja Dijkman en haar merrie MGPNGP Geke fan´e Beijemastate (foto, v. Beart 411). Op plek twee een andere zwarte parel in de hoedanigheid van de gekeurde hengst Wylster 463. De zoon van Rindert 406 eindigde met vaste berijder Leonie Evink op 69,63%. De derde plaats kwam in handen van Wendy Okkema en haar Stal Okkema’s Eos (v. Olgert 445). Net buiten de top drie belandde de enige combinatie op Zware Tour-niveau. De door Lisanne Veenje en Wirdmer fan´e boppelannen gereden Grand Prix bracht bijna 67% in de boeken.

Klik hier voor de uitslag.

Pas de deux

Na de individuele proeven volgde aan het eind van de middag nog een toegift in de vorm van de pas de deux teamwedstrijd. Drie teams van ieder twee combinaties bonden de strijd met elkaar aan en de zege kwam met 75,38% duidelijk in handen van team 2 ‘Team Henswoudes Two Unlimited’ terecht. Dit tweetal bestond uit Jeanet Dam met Gijsbert JD (v. Tsjalke 397) en Leonie Evink en de onvermoeibare Wylster 463.