Seth Boschman wint kleine finale Lichte Tour

geplaatst in: Nieuws | 0

De Glock Prijs is zaterdag gewonnen door Seth Boschman. De dressuurruiter van Rijvereniging Ewijk scoorde met de achtjarige Cupido (v.Rhodium) 69,89% in de kleine finale van de Lichte Tour. “In de eerste proef op vrijdag viel de score me een beetje tegen. Toen ik de rit later terugzag op film was het beeld goed, maar hadden we nog teveel ‘friemeldingetjes’. Vandaag reden we superstrak.” Op de vraag hoe hij het eerste NK in Ermelo heeft ervaren reageerde Seth enorm enthousiast. “Overal is goed over nagedacht. De sfeer is fantastisch en toen ik van de week aankwam op het centrum dacht ik: ja, hier wordt een NK gehouden.” De tweede prijs in de Intermediaire I was voor Manon van Hylckama-Vlieg met Kingsley Archibald (v.Krack C) met 69,83%.

Zaterdagochtend werd ook de kleine finale van het ZZ-Zwaar verreden. Daarin ging de winst naar Fieke Houwen-Van Ool met Spielbergs Cartier (v.Spielberg) met 68,29%.  “Ik had had hem vandaag beter voor elkaar dan gisteren, hij had minder last van spanning. Logisch ook, want hij heeft een dagje kunnen wennen aan de imposante entourage.” De tweede plek in de Dressuur Magazine Prijs was voor Olga Boulcher met Di Luca la Haya (v.Voice) en 67,91%.

Nederlands Kampioenschap Dressuur 2015 © DigiShots

De finales van de KNHS-kampioenschappen ZZ-Zwaar en Lichte Tour worden zaterdagmiddag vanaf 16:30 uur verreden.

Bekijk alle uitslagen op www.nk-dressuur.nl/programma

Foto: Digishots