Nederlandse paardensport met sterke teams naar Rio!

geplaatst in: Nieuws | 0

In Braziliaanse sferen presenteerde paardensportbond KNHS na afloop van het NK Dressuur de ruiters en amazones die Nederland gaan vertegenwoordigen tijdens de Spelen in Rio. Technisch directeur Maarten van der Heijden is enthousiast: “Onze ruiters en teams hebben absoluut medaillekansen, zowel bij de Olympische als bij de Paralympische Spelen. We hebben er ongelooflijk veel zin en vertrouwen in.”

De bekendmaking volgde direct na de huldiging van Diederik van Silfhout met Arlando N.O.P. als Nederlands kampioen dressuur. Samen met Edward Gal op Glock’s Voice, Hans Peter Minderhoud en Glock’s Johnson TN N.O.P. en Adelinde Cornelissen met Jerich Parzival vormt hij het dressuurteam. Madeleine Witte-Vrees en Cennin zijn aangewezen als reserve-combinatie, totdat de paarden op 1 augustus vertrekken. Bondscoach Johan Rockx: “In de breedte hebben we een heel sterk team. De scores liggen heel dicht bij elkaar. Als je die bij elkaar optelt dan doen we zeker mee in de strijd om de medailles in Rio. Vier jaar geleden nam het team vanuit Londen zilver mee terug, vorig jaar wonnen ze de Europese titel. Onze combinaties zijn ervaren en presteren goed. Het worden spannende weken, maar ik zie het als een hele mooie uitdaging.”

Road to Rio © DigiShots
Road to Rio
© DigiShots

Technisch directeur Maarten van der Heijden kijkt met vertrouwen vooruit: “We hebben reële ambities om met eremetaal terug te komen. We gaan naar Rio de Janeiro met kansrijke, ervaren combinaties die bewezen hebben te kunnen presteren. Bij de dressuur, het springen en de para-dressuur zijn de kansen op medailles er zeker. Daar doen we echt mee met de wereldtop.. Een top zes klassering moet voor het eventingteam mogelijk zijn.”

Para-dressuur
Het para-dressuurteam hoort bij de medaillekanshebbers in september in Rio. Bondscoach Joyce Heuitink heeft intensieve jaren achter de rug. “De aanloop naar Rio is een lange geweest met veel hoogtepunten. We hebben veel succes gehad op de wereldruiterspelen in 2014 en op het EK in 2015. Eigenlijk wist iedereen de vorm voort te zetten of het zelfs nog beter te doen. Soms met hetzelfde paard, soms met een ander paard en er zijn zelfs hele nieuwe combinaties. Ik denk dat we naar de Paralympics kunnen afreizen met een op vele vlakken sterke ploeg: rijtechnisch, kwaliteit van de paarden en mentaal.”

Het team bestaat uit Nicole den Dulk met Wallace N.O.P. en Estée Gerritsen met Exquis Onassis in Grade 1B, Demi Vermeulen met Burberry in Grade 2 en Frank Hosmar in Grade 4. Individueel wordt Rixt van der Horst met Caraat afgevaardigd.

Road to Rio © DigiShots
Road to Rio
© DigiShots

Overzicht van de Nederlandse hippische afvaardiging voor de Olympische Spelen 2016:

Springen
Jeroen Dubbeldam (Weerselo), SFN Zenith N.O.P. (v.Rash R), ruin, 12 jaar
Harrie Smolders (Lage Mierde), Emerald N.O.P. (v.Diamant de Semilly), hengst, 12 jaar
Maikel van der Vleuten (Someren), VDL Groep Verdi TN N.O.P. (v.Quidam de Revel), hengst, 14 jaar
Jur Vrieling (Holwierde), VDL Zirocco Blue N.O.P. (v.Mr. Blue), hengst, 12 jaar
Gerco Schröder (Tubbergen), Glock’s London N.O.P. (v.Nabab de Reve), hengst, 14 jaar (reserve)

Begeleidingsteam springen

Dressuur
Adelinde Cornelissen (Nijkerk), Parzival (v.Jazz), ruin, 19 jaar
Edward Gal (Oosterbeek), Glock’s Voice (v.De Niro), hengst, 14 jaar
Hans Peter Minderhoud (Oosterbeek), Glock’s Johnson N.O.P. (v.Jazz), hengst, 14 jaar
Diederik Van Silfhout (Lunteren), Arlando N.O.P. (v.Paddox), hengst, 11 jaar
Madeleine Witte-Vrees (Schijndel), Cennin (v.Vivaldi), hengst, 9 jaar (reserve)

Begeleidingsteam dressuur

Eventing
Merel Blom (Aalten), Rumour has It (v.Esteban xx), ruin, 13 jaar
Tim Lips (Made) Bayro N.O.P. (v.Casantos), ruin, 10 jaar
Alice Naber-Lozeman (Biddinghuizen), Peter Parker (v.I’m Supposin xx), ruin, 14 jaar
Theo Van de Vendel (Ederveen), Zindane (v.Kreator xx), ruin, 12 jaar

Begeleidingsteam eventing

Para-dressuur
Frank Hosmar (Haarle), Alphaville N.O.P. (v.Sandreo), ruin, 11 jaar
Nicole den Dulk (Elen, België) Wallace N.O.P.(v.Future), ruin, 13 jaar
Demi Vermeulen (Zevenaar), Burberry (v. Lord Loxley), merrie, 10 jaar
Rixt van der Horst (Nistelrode), Caraat (v.Gribaldi), merrie, 9 jaar
Estée Gerritsen (Duiven), Exquis Onasis (v.Juventus), ruin, 17 jaar

Begeleidingsteam para-dressuur