Marieke van der Putten superblij met winst in kleine finale ZT

geplaatst in: Nieuws | 0

“Dit had ik nooit durven dromen met dit paard”, lacht Marieke van der Putten direct na afloop van de kleine finale van de Kingsley Donadeo Prijs, de Zware Tour op het NK dressuur in Ermelo. Met Zingaro-Apple) won ze deze Grand Prix Spècial overtuigend met 73.706%. Ze rijdt de Painted Black-nazaat nu twee jaar. “Vorig jaar was het al boven verwachting dat we Grand Prix gingen starten en dan nu al zo goed presteren. Zingaro-Apple is namelijk erg schrikkerig, dus het is super dat ik hem zo door de baan kon sturen.” Hoewel de ruin de podiumblokken naast de ring zichtbaar eng vond, kwam Van der Putten geen moment in problemen. “Eerst denk je: nu ben ik het helemaal kwijt, maar hij kwam toch steeds weer supergoed bij de les. Ik heb bewust gekozen om de Spècial te rijden. Deze proef in deze baan is al moeilijk zat voor hem. In de Kür op muziek had hij veel te veel spanning opgebouwd. Ik ben er veel blijer mee dat ik zo twee fijne proeven neer kon zetten.”

Daniëlle Heijkoop volgde op plek twee met haar tweede paard Badari (v. Gribaldi). Ze scoorden 70.569%. Morgen gaat de amazone met haar andere Gribaldi, Siro, van start in de grote finale van het Zware Tour-kampioenschap, de Kür op muziek. Een mooie derde plaats was er voor Jean-René Luijmes met Sandreo-zoon Aswin (68.569).

Tekst: Marije Stomps